Proč si domů pořídit remosku
Remoska je malá, vzhledem připomíná hrnec s poklicí, je ovšem na elektriku a dá se v ní připravit snad úplně všechno. A určitě se nehodí jen na chatu nebo do malých bytů, pro svou velikost je totiž velmi dobře skladná. Funguje jako trouba, ale můžete v ní jídlo dusit, vařit, péct a u těch novějších také grilovat. A hlavně dokáže vám uvařit slušné množství jídla pro celou rodinu, navíc šetří oproti zapnutí normální trouby velkou část elektřiny.
Takže je to velmi výhodné ekonomické vaření pro všechny. Přitom pořizovací cena nové remosky není vůbec vysoká a pohybuje se v průměru kolem dvou tisíc korun. Což je ve srovnání s tím co umí zanedbatelná částka. A že toho umí opravdu hodně. S velmi nízkou spotřebou elektrické energie v ní uvaříte cokoliv, upečete maso i klidně celé kuře. Můžete v ní připravovat zeleninu i jakékoliv druhy masa. A důležité je také to, že maso při přípravě v remosce neztrácí šťávu, voda se neodpařuje a maso je tak krásně šťavnaté a chuťově lepší. Je také opravdu nenáročná na údržbu a čištění. Povrch pečící mísy je z nepřilnavých materiálů, takže se vám nic nepřipálí a nepřichytne. Většinou ji stačí vytřít utěrkou nebo měkkým hadříkem nebo omýt vodou a jarem a poté vytřít zase měkkým hadříkem do sucha. Je důležité používat na čištění takový materiál, který nepoškrábe povrch. A to je všechno. Budete tedy v kuchyni rychlejší, efektivnější, ušetříte čas i peníze. A proto si také remosku oblíbilo velké množství lidí.
A kde se remoska vlastně vzala
Remoska zažila největší slávu v padesátých letech minulého století. Vymyslet ji počátkem padesátých let pan Oldřich Homuta. Remosky se vyráběly v Kostelci nad Černými lesy od roku 1957 do roku 1991. Toho roku se vyrábět na našem území přestaly. Znovu se začaly vyrábět v roce 1994 ale nejprve byli posílány do zahraničí, kde se těšily veliké oblibě. Proto se výroba znovu také otevřela i pro nás a remosky byli uvedeny znovu na náš trh. A rozhodně to byl dobrý tah. V dnešní době se polovina vyrobených remosek vyváží do zahraničí a polovina zůstává na našem trhu.