Alkalický čistič odstraňuje mastnotu i z velkých ploch
Čištění některých velkých ploch v průmyslu i v domácnosti vyžaduje speciální prostředky. Nasazují se tehdy, kdy na ně nestačí běžná čistidla, a kdy je nutné povrchy vyčistit velmi rychle a jednoduše. Do této kategorie patří i alkalický čistič. Kde je jeho aplikace nejčastější?
Průmyslové domovní podlahy – některé podlahové krytiny v průmyslu i v domácnostech mohou být časem velmi znečištěné mastnotou a prachem, olejovými skvrnami a organickými odpady, které ulpívají na povrchu při běžném úklidu. Nejčastěji jde o garáže, sklady, parkovací stání, venkovní terasy, balkony, vstupní haly či předsíně, kde se chodí v botách atp. S tímto znečištěním si alkalický čistič snadno poradí. Jeho velkou výhodou je, že není abrazivní a agresivní, takže nepoškozuje tímto způsobem čištěné povrchy.
Nemocnice, plavecké areály, aquaparky – v tomto prostředí je velká pravděpodobnost znečištění podlah biologickým materiálem, jako je krev, pot, kožní šupinky, kosmetické přípravky apod. Alkalický čistič 2l lze využít jak při čištění ručním, tak i strojním. Přípravek je dodáván na trh ve formě koncentrátu, před použitím se ředí vodou. Odstraňuje však pouze mastný film, neporadí si s vápenitými usazeninami (vodním kamenem), tam je nutné nasadit přípravky na bázi kyselin, např. kyselinu fosforečnou, chlorovodíkovou, citronovou, octovou atp.
Dna a stěny bazénů – domácí nádrže na koupání se mohou časem rovněž zanést biologickým odpadem a kosmetickými přípravky, usazeniny ze stěn a ze dna je pak nutné efektivně odstranit a běžné saponáty a mýdlo si s tím neporadí. Na silnější vrstvy a větší plochu tohoto znečištění je alkalický čistič ideální prostředek. Nanáší se ve zředěném stavu na plochu houbou nebo hadrem ve zhruba tří až pěti procentní koncentraci, nechá se působit asi patnáct minut a pak se oplachuje vodou.